}
herbGmina
Bierzwnik

Aktualności

ODBIÓR GABARYTÓW

09 maj 2017

OGŁOSZENIE

Uprzejmie zawiadamiamy, że w dniu 16 maja 2017 r. od rana do późnych godzin wieczornych na terenie miejscowości Bierzwnik odbędzie się objazdowy bezpłatny odbiór odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych i elektronicznych  (tzw. „wystawka”) pochodzących wyłącznie z gospodarstw domowych

UWAGA !!!

Zapotrzebowanie na odbiór odpadów należy zgłosić do Urzędu Gminy pod nr tel. 784-355-159  lub w pokoju nr 12  (najpóźniej do 12 maja 2017.)

czytaj więcej

Kampania edukacyjna dotycząca segregacji odpadów w gminie Bierzwnik.

05 maj 2017

Od najmłodszych mieszkańców gminy Bierzwnik w dniu 24 kwietnia 2017 r. rozpoczął się cykl spotkań poświęcony prawidłowemu segregowaniu odpadów oraz recyklingowi. W ramach kampanii edukacyjnej pracownicy Urzędu Gminy odwiedzili, jak dotychczas, przedszkolaków z grupy „Misiaków”, „Motylków” oraz „Pszczółek” z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bierzwniku. Głównym celem kampanii jest utrwalanie właściwego sposobu segregowania odpadów oraz zwrócenie uwagi na korzyści płynące z właściwego postępowania ze śmieciami wytwarzanymi w naszych domach. Dzięki segregacji możliwe jest odzyskanie znacznej ilości surowców i oszczędność pieniędzy.

Najmłodsi chętnie uczestniczyli w zabawach, których celem było prawidłowe posegregowanie śmieci do odpowiednich pojemników. Każdy został „(EKO)BOHATEREM”!!!

Mamy nadzieję, że dzieci oraz ich rodzice zdobytą wiedzę będą świadomie wykorzystywać w życiu codziennym.

czytaj więcej

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda