}
herbGmina
Bierzwnik

Aktualności

DOŻYNKI GMINNE W BIERZWNIKU 2019

04 wrz 2019

DOŻYNKI GMINNE W BIERZWNIKU 2019

Uroczystą Mszą Świętą Dziękczynną w Kościele p. w. Matki Bożej Szkaplerznej w Bierzwniku rozpoczęły się obchody tegorocznych Dożynek Gminnych 2019. Panie z Zespołu Śpiewaczego „Bierzwniczanki” oraz „Super Babki” w pięknych, kolorowych strojach, przy dźwiękach ludowych przyśpiewek, przeprowadziły uczestników do parku gminnego. Po dotarciu na miejsce rozpoczął się tradycyjny obrzęd dożynkowy.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ireneusz Kręgowski powitał wszystkie delegacje dożynkowe, po czym Wójt Gminy Bierzwnik Aneta Kołuda wręczyła na ręce przedstawicieli sołectw symboliczny worek ze zbożem.

czytaj więcej

Punkt konsultacyjny Programu "Czyste Powietrze" w Urzędzie Gminy Bierzwnik

03 wrz 2019

W dniu 02 sierpnia br. Gmina Bierzwnik podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, porozumienie w sprawie wspólnego realizowania Programu Czyste Powietrze. Do zadań pracownika wyznaczonego do obsługi mieszkańców, należy pomoc w przygotowywaniu i wypełnieniu wniosku o dofinansowanie, sprawdzanie ich poprawności, a także prowadzenie działań doradczych. Następnie dokumenty złożone przez Wnioskodawców – po ich pozytywnej weryfikacji, trafiają do Funduszu, który przyznaje i wypłaca środki na inwestycję na rzecz poprawy jakości powietrza.

 

czytaj więcej

Ruszył nabór wniosków do programu "Mój Prąd"

03 wrz 2019

Od 30.08.2019 r. do 20.12.2019 r. można składać wnioski w programie "Mój Prąd", przygotowanym przez Ministerstwo Energii we współpracy z Ministerstwem Środowiska. O dofinansowanie w ramach „Mojego Prądu” mogą ubiegać się osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji fotowoltaicznej o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW. Budżet programu to miliard złotych, przy czym dofinansowanie w formie dotacji – do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia – wyniesie nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. 

 

czytaj więcej

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda