Gmina informuje, iż zgodnie z komunikatem Nadleśnictwa Bierzwnik, w dniu 26.05.2026 r. od wczesnych godzin porannych na terenie miejsca biwakowania „Ostromęcko” prowadzone będą prace związane z II etapem usuwania drzew niebezpiecznych, obejmujące m.in. ścinkę drzew oraz usuwanie suchych i nadłamanych gałęzi.
Prace zostaną wykonane w ciągu jednego dnia.
W związku z prowadzonymi działaniami obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ WSTĘPU na teren miejsca biwakowania „Ostromęcko” przez cały czas trwania prac.
Prosimy mieszkańców, turystów oraz lokalną społeczność o zachowanie ostrożności oraz o przekazanie powyższej informacji dalej.
Dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę.




