}
herbGmina
Bierzwnik

Od 15 maja br. obowiązują nowe zasady w programie "Czyste Powietrze". Celem Programu jest eliminacja zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery i poprawa efektywności energetycznej budynków – pozwala uzyskać atrakcyjne dofinansowanie do wymiany źródła ciepła na ekologiczne, a także m.in. na kompleksową termomodernizację domu jednorodzinnego, w tym docieplenie ścian i stropów, wymianę okien i drzwi na energooszczędne, montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej czy instalacji odnawialnych źródeł energii.

Na mocy porozumienia podpisanego w ubiegłym roku przez Gminę Bierzwnik z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, osoby z terenu gminy Bierzwnik zainteresowane Programem, mogą składać wnioski za pośrednictwem Urzędu Gminy Bierzwnik. Program adresowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub wydzielonych w budynku jednorodzinnym lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Wysokość uzyskanego dofinansowania zależna jest od zakresu prac i dochodów wnioskodawcy.

Dofinansowanie uzyskać można na przedsięwzięcia rozpoczęte do sześciu miesięcy przez złożeniem wniosku o dofinansowanie, przy czym pamiętać należy, że data rozpoczęcia realizacji nie może być wcześniejsza niż 15 maja 2020 roku. Skróceniu uległ także termin rozpatrzenia wniosku z dotychczasowych 90 dni, do 30 dni.

Więcej informacji pod nr tel. 784 360 088 lub na stronie Ministerstwa Klimatu

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda