}
herbGmina
Bierzwnik

DOŻYNKI GMINNE W BIERZWNIKU 2019

Uroczystą Mszą Świętą Dziękczynną w Kościele p. w. Matki Bożej Szkaplerznej w Bierzwniku rozpoczęły się obchody tegorocznych Dożynek Gminnych 2019. Panie z Zespołu Śpiewaczego „Bierzwniczanki” oraz „Super Babki” w pięknych, kolorowych strojach, przy dźwiękach ludowych przyśpiewek, przeprowadziły uczestników do parku gminnego. Po dotarciu na miejsce rozpoczął się tradycyjny obrzęd dożynkowy.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ireneusz Kręgowski powitał wszystkie delegacje dożynkowe, po czym Wójt Gminy Bierzwnik Aneta Kołuda wręczyła na ręce przedstawicieli sołectw symboliczny worek ze zbożem.

Następnie głos zabrała Wójt Gminy Bierzwnik, która podziękowała rolnikom za tegoroczne plony, podkreślając, że są one owocem trudnej pracy człowieka. Po przemówieniu Pani Wójt głos zabrała Wioletta Kaszak - Starosta Choszczeński, która przekazała bon o wartości 1000 zł dla zwycięzcy w konkursie na wieniec dożynkowy. Ważną rolę podczas obrzędu dożynkowego pełnili tegoroczni starostwie - Szymon Herman wraz z Marcelą Czupryniak z Jagliska, którzy na ręce Pani wójt złożyli bochen pięknego, tradycyjnego, wypieczonego z tegorocznych zbóż chleba. Włodarze gminy tradycyjnie podzielili chleb wśród zgromadzonych mieszkańców. 

W harmonogramie tegorocznych dożynek znalazło się wiele konkursów: konkurs na „Najlepszą potrawę z jajem”, konkursy pn. „Dojna krowa” oraz „Zabawa po byku”. Najważniejszym jednak konkursem podczas święta plonów był konkurs na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”. 

Więcej na: http://gokbierzwnik.pl

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda