}
herbGmina
Bierzwnik

W dniu 02 sierpnia br. Gmina Bierzwnik podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, porozumienie w sprawie wspólnego realizowania Programu Czyste Powietrze. Do zadań pracownika wyznaczonego do obsługi mieszkańców, należy pomoc w przygotowywaniu i wypełnieniu wniosku o dofinansowanie, sprawdzanie ich poprawności, a także prowadzenie działań doradczych. Następnie dokumenty złożone przez Wnioskodawców – po ich pozytywnej weryfikacji, trafiają do Funduszu, który przyznaje i wypłaca środki na inwestycję na rzecz poprawy jakości powietrza.

 

Celem Programu Czyste Powietrze jest eliminacja zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery i poprawa efektywności energetycznej budynków – pozwala uzyskać atrakcyjne dofinansowanie do 100% wartości inwestycji na wymianę źródła ciepła na ekologiczne, a także m.in. na kompleksową termomodernizację domu jednorodzinnego, w tym docieplenie ścian i stropów, wymianę okien i drzwi na energooszczędne, montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej czy instalacji odnawialnych źródeł energii. Koszt kwalifikowany przedsięwzięcia to od 7 000 zł do 53 000 zł. Co ważne, beneficjenci – w zależności od dochodu na członka rodziny - mogą otrzymać nawet do 90% bezzwrotnej dotacji.

Na realizację Programu Priorytetowego Czyste Powietrze do 2029 roku zostanie przeznaczona kwota ponad 103 miliardów złotych.

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda