}
herbGmina
Bierzwnik

Komunikaty i ogłoszenia

Polecane strony

Lider Pojezierza

System infomracji przestrzennej

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich

Gminny Ośrodek Kultury

Lubuskie Mazury

Prominentne osoby zjechały w dniu wczorajszym do Bierzwnika, a wszystko
to za sprawą uroczystości poświęcania placu pod budowę domu pomocy społecznej
w Kolsku.  Ceremonia poprzedzona była mszą odprawioną w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej w Kolsku, pod przewodnictwem metropolity szczecińsko - kamieńskiego księdza arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. W uroczystości uczestniczyli m.in.: Małgorzata Golińska  - wiceministerśrodowiska i główny konserwator przyrody, Paweł Szefernaker - sekretarz stanu w MSWiA, przedstawiciele Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, oraz przedstawiciele samorządu lokalnego.

 

Wójt gminy Bierzwnik, podziękował przybyłym Gościom za wsparcie inwestycji, podkreślając, że nie ma zgody na marginalizację ludzi:

- Niestety dzieje się tak, że umiera staruszek na ulicy…, bo zamarzł. To przechodzi bez echa. A jeżeli giełda spada o dwa punkty, to jest wielkie larum – podsumował.

Budynek byłej szkoły, dzięki dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - który przeznaczy na ten cel ponad 1,5 mln zł dotacji, zmieni się w nowoczesny dom pomocy społecznej. Beneficjentem dofinansowania jest Instytut Medyczny im. Jana Pawła II w Szczecinie, pod kierownictwem Księdza Andrzeja Dymera, który będzie także podmiotem odpowiedzialnym za realizację projektu.

Całkowity koszt przedsięwzięcia zamknie się w kwocie 5.492,602 zł. Prace zostaną sfinalizowane pod koniec 2019 r. Inwestycja jest szansą na rozwój i modernizację Gminy Bierzwnik, stwarza również możliwość utworzenia nowych miejsc pracy dla mieszkańców gminy. Wsparcie i pomoc przy realizacji projektu, zadeklarowała wiceminister Golińska:

- Dzisiejsza uroczystość, to jest taki przystanek, w tym szybkim biegu, nerwach, stresie. Powiem Państwu szczerze, że ja najbardziej takie momenty lubię. To jest moment, kiedy możemy zobaczyć jak współpraca przynosi efekty. Cieszę się, że małą cegiełkę 1,5 mln zł
z NFŚ, które jest pod nadzorem Pana Ministra, może i dokłada do tego dzieła (…). Widzę jakie wyzwanie przed Nami wszystkimi (…). Nasza obecność to deklaracja, że będziemy szczególnie wspierać tą inwestycję
– podkreślała. Na szczególne znaczenie Kolska zwrócił również uwagę ksiądz Andrzej Dymer, podkreślając w swych wypowiedziach naglącą potrzebą przeprowadzenia w Gminie Bierzwnik kolejnych inwestycji m.in.: budowę kanalizacji i remonty dróg, podkreślając przy tym walory Gminy.

- Kolsk to takie tajemnicze miejsce, gdzie się przyjeżdża tylko raz. A potem są ciągłe powroty i do tych powrotów zapraszam – zachęcał.

Ceremonia zakończona została wspólnym posiłkiem i koncertem „Śpiewam Tobie Polsko” – w wykonaniu Macieja Wróblewskiego, oraz występami lokalnych artystów Dobrosławy Młot i Anny Kuźniak.

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda