}
herbGmina
Bierzwnik

Komunikaty i ogłoszenia

Polecane strony

Lider Pojezierza

System infomracji przestrzennej

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich

Gminny Ośrodek Kultury

Lubuskie Mazury

Ogród Dendrologiczny w Przelewicach został mianowany sercem Województwa Zachodniopomorskiego na miniony weekend - takiego określenia użył Marszałek Olgierd Geblewicz otwierając  Festiwal Tradycji Pomorza Zachodniego w dniu 14 maja 2022 r.  [...]

Wydarzenie miało na celu prezentację bogactwa kulturowego, tradycji kulinarnych, rękodzieła, rzemiosła oraz wielu innych aktywności mieszkańców regionu.

Gmina Bierzwnik miała również swoich przedstawicieli. Zaprezentowała się na stoisku Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich, na którym promowano nie tylko atrakcje turystyczne naszej miejscowości ale również 20 innych gmin z całej Polski, znajdujących się na Cysterskim Szlaku i zrzeszonych w Stowarzyszeniu. Zaprezentowaliśmy odwiedzającym szeroką ofertę turystyczną regionu i kraju w postaci materiałów reklamowych:  „Przewodnika po Gminach Cysterskich”, map, ulotek tematycznych a także licznych gadżetów i słodkiego poczęstunku.

Reprezentantem Gminy w dziedzinie rękodzieła była „Drewutnia Irka”. Pan Ireneusz Kręgowski zaprezentował swoją działalność polegającą na twórczości w drewnie, rzeźbie, precyzyjnych rysunkach oraz kaligrafii przy użyciu pirografu. Odwiedzający stoisko mogli zmierzyć się w grze w „kóło i krzyżyk” – wykonanej w oryginalny sposób, oczywiście
w drewnie.J

Na Konkursie Tradycji Kulinarnych Gminę Bierzwnik reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich „Pławnisie” z Pławna. Konkurs polegał na przygotowaniu potrawy przy użyciu produktu regionalnego bądź na bazie tradycyjnej receptury. Panie przygotowały drożdżowe bułeczki czosnkowe z własnoręcznie wykonanym na miejscu masłem z lokalnymi dodatkami. Ich potrawa znalazła uznanie w kategorii wypieki i została nagrodzona wyróżnieniem oraz nagrodą pieniężną.

Niedziela w Przelewicach odbyła się pod znakiem rytmów muzycznych, występów lokalnych kapel i zespołów śpiewaczych. Nasze niezastąpione „Bierzwniczanki” stanęły na dużej scenie i zaprezentowały swoje wokale.

Celem tak dużego przedsięwzięcia jakie miało miejsce w Przelewicach było podkreślenie tego co rodzime, nasze, prawdziwe, naturalne…. W tym roku nasi reprezentanci przetarli szlak a za rok liczniej ruszymy na podbój Przelewic.

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda