}
herbGmina
Bierzwnik

Komunikaty i ogłoszenia

Polecane strony

Lider Pojezierza

System infomracji przestrzennej

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich

Gminny Ośrodek Kultury

Lubuskie Mazury

W niedzielę 8 maja odbyło się oficjalnie otwarcie Domu Pomocy Społecznej im. bpa Stanisława Stefanka, podlegającego pod Instytut Medyczny im. Jana Pawła II w Szczecinie. [...]

 

W niedzielę 8 maja odbyło się oficjalnie otwarcie Domu Pomocy Społecznej im. bpa Stanisława Stefanka, podlegającego pod Instytut Medyczny im. Jana Pawła II w Szczecinie.

 

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Matki Bożej Anielskiej w Kolsku, którą odprawił Ks. Arcybiskup Metropolita szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga, który modlił się szczególnie w imieniu podopiecznych DPS-u oraz Patrona Księdza Biskupa Stanisława Stefanka.

 

Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie poprowadził korowód zebranych do DPS-u gdzie odbyło się poświęcenie budynku oraz odsłonięcie tablicy upamiętniającej Księdza Biskupa Stanisława Stefanka „Patrona tego domu”. Dyrektor Instytutu Medycznego w Szczecnie Pan Marcin Janda oraz Dyrektor DPS w Kolsku Pani Agaty Miłek uroczyście powitali zebranych. Siostra Maksymiliana Zofia Lont – wieloletnia Sekretarz śp. ks. Stanisława Stefanka przybliżyła Jego bogaty życiorys i wypowiedziała osobiste świadectwo.  

 

W dalszej części odznaczono Orderem św. Karola Boromeusza Panią Krystynę Szyszko- wieloletniego samorządowca, pedagoga, dyrektora szkoły oraz żonę śp. Ministra Prof. Jana Szyszko, mającego ogromny wkład w powstanie oddziału w Kolsku  a także Siostrę Maksymilianę Zofii Lont – wcześniej wspomnianą wieloletnią Sekretarz ks. Stefanka.

 

Laudacje odczytali Pan Paweł Sałka, minister, Doradca Prezydenta RP oraz Pani Katarzyna Cegielska – Dyrektor ds. Administracyjnych Akademii Kultury Społecznej w Toruniu.  

 

Czas umilił koncert oraz występy taneczne Zespołu Szczecinianie, którzy poderwali do tańca zebranych gości. Z całą pewnością z ogrodu w DPS nikt nie wyszedł głodny, gdyż gospodarze syto ugościli uczestników podczas wspólnej biesiady.

 

DPS w Kolsku funkcjonuje od dwóch lat, ale z uwagi na pandemię i dbałość o zdrowie pacjentów, dopiero teraz można było oficjalnie otworzyć placówkę. Obecnie przebywa w niej 87 podopiecznych. Działalność DPS wciąż się rozwija o dodatkowe terapie i zabiegi dla chorych. Stanowi on ogromne wsparcie dla rodzin, które nie radzą sobie z opieką nad chorymi. Jest też miejscem  pracy dla wielu osób, które z ogromną pasją i oddaniem pełnią tam służbę, co dało się zauważyć po wspaniałej organizacji wczorajszego wydarzenia.

 

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda