}
herbGmina
Bierzwnik

Komunikaty i ogłoszenia

Polecane strony

Lider Pojezierza

System infomracji przestrzennej

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich

Gminny Ośrodek Kultury

Lubuskie Mazury

W dniu 23.11.2021 r. do Urzędu Gminy Bierzwnik dostarczony został nowy samochód typu BUS, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Wartość dostarczonego pojazdu to 163 590,00 zł brutto.

Pojazd marki Ford Transit typu FAD, wyprodukowany w 2021 r., 9 osobowy (tj. kierowca i 8 pasażerów, w tym co najmniej jedna osoba na wózku inwalidzkim), posiadający homologację do przewozu osób niepełnosprawnych, zakupiony został w związku z realizacją projektu pn. „Rozwój usług transportu indywidualnego osób z ograniczoną mobilnością na terenie gminy Bierzwnik, w ramach uzyskanego przez Gminę Bierzwnik grantu dla jednostek samorządu terytorialnego uzyskanego w ramach projektu pn. „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 2.8 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.

Celem programu, który od 01.05.2021 r. realizowany jest na terenie gminy Bierzwnik, jest rozwijanie aktywności w życiu publicznym, społecznym i zawodowym mieszkańców z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności, poprzez zapewnienie im usług indywidualnego transportu door-to door.

W ramach projektu na terenie gminy świadczony jest bezpłatny transport indywidualny dla pełnoletnich mieszkańców gminy, potrzebujących wsparcia w zakresie przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca docelowego. Usługa transportowa zabezpiecza potrzeby mobilne w obszarze aktywizacji społecznej, zawodowej, edukacyjnej, zdrowotnej i kulturalnej. Uprawnieni do korzystania ze środka transportu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózku inwalidzkim są osoby które:

- ukończyły 18 rok życia,

- posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub równoważne,

- lub nie posiadają orzeczenia, ale ze względu na wiek lub stan zdrowia mają ograniczoną sprawność.

Osoba z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności może korzystać z usługi wraz z opiekunem lub psem asystującym. Dodatkowo pomocy udzielać może asystent zatrudniony na potrzeby projektu. Usługa transportowa realizowana jest w oparciu o Regulamin i Koncepcję transportu obowiązującą na terenie gminy Bierzwnik.

Zakupiony pojazd wyposażony jest w wózek inwalidzki, szyny najazdowe ułatwiające wjazd i wyjazd do/z auta, dodatkowe pasy bezpieczeństwa. Ponadto, auto posiada niezbędne akcesoria spełniające wymogi bezpieczeństwa osób poruszających się po drodze (apteczka, trójkąt ostrzegawczy, kamizelka odblaskowa). Wnętrze samochodu jest wygodne i przestronne, wyposażone w dodatkowe uchwyty oraz punkty oświetlenia i odblaski progowe ułatwiające wsiadanie do auta.

Całkowita wartość projektu to kwota 476 745,02 zł,  w tym dofinansowanie ze środków UE 401 800,70 zł

 

 

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda