}
herbGmina
Bierzwnik

Komunikaty i ogłoszenia

Polecane strony

Lider Pojezierza

System infomracji przestrzennej

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich

Gminny Ośrodek Kultury

Lubuskie Mazury

Dnia 16 grudnia 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bierzwniku odbyło się uroczyste odznaczenie Państwa MARII i ZYGFRYDA NOWICKICH z Bierzwnika „Srebrnym medalem za zasługi dla obronności kraju” Ministra Obrony Narodowej.

Medale zostały wręczone przez Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk KRZYSZTOFA STACHOWIAKA, Wójta Gminy Bierzwnik Pana ADAMA BŁASZCZYKA,Wojskowego Komendanta Uzupełnień ze Stargardu Szcz. ppłk MARKA DRÓŻDŻ i Oficera kpt. ARTURA LEWICKIEGO. 

Zgodnie z ustawą z dnia 21 kwietnia 1966r. o ustanowieniu medalu „Za zasługi dla obronności kraju” odznaczenie to nadawane jest w okazaniu wysokiego uznania rodzicom, którzy wychowali dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy oraz odbyli czynna służbę wojskową w szeregach
Sił Zbrojnych.

Państwo Maria i Zygfryd Nowiccy wychowali trzech synów – żołnierzy:

  1. Pułkownik JÓZEF NOWICKI  – rozpoczął służbę wojskowa w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, a zakończył w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego. Obecnie przebywa na zasłużonej emeryturze.
  2. Major ZBIGNIEW NOWICKI – służbę pełnił w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Obrony Przeciwlotniczej  w Koszalinie. Obecnie przebywa na zasłużonej emeryturze.
  3. Bombardier ZYGFRYD NOWICKI – odbył zasadniczą służbę wojskową w Jednostce Wojskowej 1609 w Choszcznie na stanowisku rachmistrza.

Pragniemy złożyć na ręcę Państwa Nowickich serdeczne gratulacje oraz życzyć zdrowia i pomyślności.

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda