}
herbGmina
Bierzwnik

Aktualności

Jasełka w Pławnie

05 lut 2019

W pławieńskiej świetlicy poraz trzydziesty w historii zaprezentowane zostały Jasełka w wykonaniu Kabaretu Bez Nazwy. Jest to piękna tradycja, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Dopisała frekwencja publiczności i nastrój wydarzenia. Miłą niespodzianką okazał się mocny głos Pani  Anny  Kołoszyc - Hurec, która udoskonaliła wieczór swoim śpiewem. Choć na pozór to niewielka impreza wymaga dużo pracy i poświęcenia. Dlatego z tego miejsca, chcemy jeszcze raz podziękować młodzieży i dzieciom, które świetnie spisały się na scenie. Bez was, byłoby to niemożliwe. Gorące podziękowania kierujemy również do wszystkich osób, które pomagały w przygotowaniach wypieków, dekoracji i aranżacji. Obecni na spotkaniu Przewodniczący Rady Gminy Pani Beata Radziszewicz i Pan Jan Wacław Marek przyłączyli się do gratulacji i podziękowań w imieniu własnym i Pani Wójt Gminy, przekazując na ręce dzieci i młodzieży słodkie upominki.  Specjalnie dla was przygotowaliśmy fotorelację.

czytaj więcej

Szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich

29 sty 2019

W dniu 25 stycznia 2019 r. w Urzędzie Gminy w Bierzwniku odbyło się szkolenie nt. „Pomoc finansowa dla Kół Gospodyń Wiejskich oraz zasady rejestracji w KRKGW” pod patronatem Wójta Gminy Bierzwnik Pani Anety Kołuda. Szkolenie poprowadziła Pani Adrianna Czarnik – Półtorak, pracownik Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Barzkowice – Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Choszcznie.

Uczestnikami szkolenia byli członkowie działających na terenie Gminy Bierzwnik Kół Gospodyń Wiejskich: Bierzwnik, Łasko-Wygon, Pławno, Klasztorne, Breń, Jaglisko oraz Kolsk. Celem spotkania było zachęcenie oraz pomoc w rejestracji ww. grup w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich oraz przedstawienie możliwości i korzyści idących za formalizacją KGW, czyli głównie możliwość pozyskiwania środków finansowych z funduszy unijnych. Bardzo dziękujemy za liczne przybycie i udział w szkoleniu.

czytaj więcej

III Powiatowy Konkurs Plastyczny „ Aniołeczek”

28 sty 2019

Zabawa karnawałowa w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Łasku w dniu 25 stycznia 2019 r. była okazją do  podsumowania III Powiatowego Konkursu Plastycznego „ Aniołeczek” pod patronatem  Pani Wójt Gminy Bierzwnik  Anety Kołudy.  Organizatorem konkursu jest   Szkoła Podstawowa im Janusza Korczaka w Łasku, a za przebieg i organizację konkursu odpowiadała p. Aneta Pilipaka. Nagrodzeni uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe z rąk Pani kierownik w Urzędzie Gminy w Bierzwniku -  Violetty Wieczorek oraz Pani dyrektor szkoły  - Małgorzaty Kowalskiej.

czytaj więcej

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda