}
herbGmina
Bierzwnik

Aktualności

Maraton Zumby #WOŚP

12 sty 2022

♥️PO RAZ PIERWSZY ‼️W NASZEJ GMINIE MARATON ZUMBY #WOŚP POPROWADZĄ 5 INSTRUKTORÓW ♥️Krzysztof, Ula, Monika, Alicja i Krzysztof ♥️Serdecznie zapraszamy osoby chętne na
❤️ZUMBĘ  #WOŚP SZTAB #6582 która odbędzie się w Świetlicy Klasztorne 22.01.2022r (sobota) start godz. 17:00
❤️Z puszką będzie stać wolontariusz Ewelina Lutyńska więc moi drodzy musi być pełna♥️ miejmy wielkie serduszka.

czytaj więcej

WOŚP 30 2022 w Bierzwniku!

11 sty 2022

❗❗❗ 📣 W Polsce trzydziesty – w Bierzwniku- pierwszy Finał WOŚP.
W tym roku Orkiestra gra pod hasłem „Przejrzyj na oczy!” wspierając diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci.
Już teraz prosimy mieszkańców o pomoc. Może znajdzie się coś co już nie cieszy i zalega na półkach dziecięcego pokoju, a może być to również coś ważnego i wartościowego ale z całego serca przekazanego na piękny cel.
👉 Prosimy o przekazanie zabawek, gier, puzzli, klocków, figurek kolekcjonerskich, książek itp.
na organizację kiermaszu, który odbędzie się podczas Finału WOŚP przy hali sportowej w Bierzwniku w dniu 30 stycznia 2022r.
👉 Prosimy osoby chętne do wsparcia o przynoszenie przedmiotów na kiermasz do Gminnego Ośrodka Kultury w Bierzwniku oraz świetlic wiejskich – do dnia 25 stycznia 2022 r. w godzinach pracy instytucji.

czytaj więcej

Kolędowanie 2022 w Bierzwnickim Klasztorze.

10 sty 2022

Niezwykłe kolędowanie miało miejsce w Bierzwnickim Klasztorze w dniu 08 stycznia 2022 r. Organizatorem wydarzenia był Dom Pomocy Społecznej w Kolsku działający przy Instytucie Medycznym im. Jana Pawła II w Szczecinie, którego dyrektorem jest Pan Marcin Janda.
Na specjalne zaproszenie w naszej Parafii zagościł Metropolita Szczecińsko-Kamieński Arcybiskup Andrzej Dzięga, Wicewojewoda Zachodniopomorski Tomasz Wójcik oraz wielu znakomitych gości. [...] Czytaj więcej...

 

czytaj więcej

Nowe pojazdy w Gminie Bierzwnik

05 sty 2022

Koniec 2021 roku był bardzo owocny dla Gminy Bierzwnik. Na nasze drogi wyruszyły trzy nowo nabyte pojazdy, które mają poprawić jakość usług świadczonych przez jednostki gminne. Jako pierwszy, w dniu 23.11.2021 r. został dostarczony dziewięcioosobowy BUS marki Ford Transit przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Wartość pojazdu to 163 590,00 zł brutto. Auto zostało zakupione w związku z realizacją projektu pn. „Rozwój usług transportu indywidualnego osób z ograniczoną mobilnością na terenie gminy Bierzwnik”, w ramach uzyskanego przez Gminę Bierzwnik grantu dla jednostek samorządu terytorialnego uzyskanego w ramach projektu pn. „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 2.8 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.      

Kolejny nabytek to ciągnik firmy ZETOR - model Proxima CL wraz z wozem asenizacyjnym przeznaczony do użytku na potrzeby Zakładu Gospodarki Komunalnej, zakupiony w ramach realizacji zadania pn. „Rozbudowa sieci kanalizacyjnej w miejscowości Bierzwnik przy ul. Mickiewicza wraz z zakupem i dostawą ciągnika z wozem asenizacyjnym 10 000 l" którego łączna kwota zakupu wyniosła 341 250,00 zł. Zakup możliwy był dzięki wkładowi własnemu Gminy w kwocie 101 388,93 zł, dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 „Gospodarka wodno-ściekowa”, Poddziałanie ”Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszelkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” w kwocie 124 084,23 zł oraz środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który udzielił Gminie Bierzwnik pożyczki na zakup ciągnika w kwocie 81 930,60 zł oraz dotacji w wysokości 33 846,24 zł na wóz asenizacyjny. Powyższa inwestycja przyczyni się do poprawy jakości realizowanych zadań związanych z gospodarką komunalną i kanalizacyjną w  naszej Gminie.

Strażacy z OSP Bierzwnik  również zasili dobrostan jednostki pod koniec listopada 2021 r. Całkowity koszt zakupu i przystosowania Forda Rangera do nowej roli w OSP Bierzwnik (oklejenie, montaż sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej) to ok. 71 000,00 zł. Gmina Bierzwnik wsparła przedsięwzięcie kwotą 25 000 zł a pozostałe środki zostały pozyskane przez jednostkę w postaci dotacji i darowizn w wysokości 46 000  zł.

Zakupiony w 2021 roku  sprzęt ma za zadanie służyć mieszkańcom Gminy Bierzwnik. Pozyskanie środków to długa i ciężka praca całych zespołów. Dziękując za zaangażowanie, mamy nadzieję na równie owocny Nowy Rok 2022.

czytaj więcej

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda