}
herbGmina
Bierzwnik

Komunikaty i ogłoszenia

Polecane strony

Lider Pojezierza

System infomracji przestrzennej

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich

Gminny Ośrodek Kultury

Lubuskie Mazury

Aktualności

📚Kolejne kroki w przyszłość czyli przebudowa i zmiana sposobu użytkowania części budynku na GOPS i bibliotekę.📚

03 mar 2023

Zadanie obejmuje przebudowę parteru budynku po byłej spółdzielni produkcyjno - handlowo - usługowej na Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminną Bibliotekę Publiczną wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, w tym termomodernizacją obiektu i dociepleniem stropodachu, montaż pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej oraz wykonanie nowej nawierzchni dojść i dojazdów, a także utworzenie miejsc postojowych, w tym dla osób niepełnosprawnych i na rowery.
 
Wartość inwestycji wynosi 1 968 000,00 zł.

czytaj więcej

🚗Ruszyła przebudowa drogi gminnej w miejscowości Pławno🚗

02 mar 2023

Inwestycja obejmuje przebudowę drogi na odcinku ok 760 metrów, na którą składają się m.in.: prace rozbiórkowe i przygotowujące pod konstrukcję jezdni oraz zjazdów, wykonanie obustronnych poboczy z krawężnikami, wykonanie zjazdów, położenie nowej nawierzchni jezdni i zjazdów, wykonanie oznakowania pionowego oraz poziomego, a także odwodnienia drogi. Przewidywana wartość inwestycji to: 1 956 806,91 zł.
Na realizacje przedsięwzięcia Gmina Bierzwnik uzyskała dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 1 805 000,00 zł z czego 151 806,91 zł to wkład własny gminy.
Wykonawcą prac jest firma Rebudrog Spółka z o. o. z siedzibą w Rębuszu.

czytaj więcej

🚶‍♂️ „Przystanek Wędrowca” 🚶‍♂️ w anturażu historii i przyrody Bierzwnika.

01 mar 2023

Zagospodarowanie turystyczno – krajobrazowe otoczenia zabudowy poklasztornej w Bierzwniku”, tak brzmi pełna nazwa kolejnej rozpoczętej inwestycji w naszej gminie.
 
Zadaniem pierwszym objęto wykorzystanie obszaru dawnych zabudowań gospodarczych sąsiadujących z budynkiem browaru, klasztorem pocysterskim i pobliskim brzegiem jeziora.
Kolejnym ważnym punktem tej inwestycji będzie nowa infrastruktura drogowa i piesza wraz z miejscami parkingowymi w stronę Spichlerza tzw. „droga cystersów”.
 
Budowa budynku usługowego „Przystanek Wędrowca” stanie się punktem obsługi turystycznej z przepiękną kawiarnią.
 
Całkowity koszt zadania to 3 200 000,00 zł, dzięki wsparciu w postaci dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych Gmina Bierzwnik otrzymała pomoc w kwocie 2 790000,00 zł z czego 410.000,00 zł to wkład własny gminy. Polski Ład otworzył drogę dla małych gmin, dał nam szanse do prowadzenia inwestycji, która jako mała gmina możemy wykorzystać a nasi mieszkańcy będą mogli się cieszyć rozwojem i promocją naszej małej Ojczyzny.

czytaj więcej

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda