}
herbGmina
Bierzwnik

Aktualności

11 listopada 1918 r. -103. Rocznica Odzyskania Niepodległości

10 lis 2021

W listopadzie 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy Polska odzyskała niepodległość. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało nowym generacjom młodych Polaków przywiązanie do języka i kultury narodowej. W latach pierwszej wojny światowej (1914-1918) wystąpiły sprzyjające okoliczności dla sprawy polskiej. Zaborcy Polski stanęli wówczas naprzeciwko siebie, łamiąc swą dotychczasową solidarność w kwestii polskiej.
źródło: niepodległa.gov.pl

czytaj więcej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej edycja on-line

10 lis 2021

Tegoroczna edycja OTWP będzie miała formę zdalną. Turniej jest skierowany do dzieci i młodzieży w 2 grupach wiekowych:

I grupa - uczniowie szkół podstawowych

II grupa - uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Turniej zostanie przeprowadzony w terminie  26.11 – 11.12 br.

czytaj więcej

Jeździecki Klub Sportowy „Bukowie” v-ce Mistrzem AgroLigi

08 lis 2021

W czwartek, 30 września w Hotelu Vulcan w Szczecinie odbyła się Gala podsumowująca wojewódzki etap konkursu AGROLIGA 2021, gdzie podczas uroczystego finału nastąpiła prezentacja mistrzów, wicemistrzów w kategorii rolnicy i firmy województw: zachodniopomorskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego oraz prezentacja laureatów tegorocznych laureatów naszego województwa.

Uczestnikami konkursu byli rolnicy i przedstawiciele firm z branży rolniczej, którzy wyróżniają się osiągniętymi efektami technologicznymi i ekonomicznymi, rozwijają swoją działalność przy pomocy funduszy unijnych oraz wykazują zaangażowanie w życie lokalnej społeczności. Uzyskany tytuł laureata to sukces i prestiż.

Wśród laureatów w kategorii Firmy znalazł się Jeździecki Klub Sportowy „Bukowie”, Katarzyna Stężalska z Bukowie gmina Bierzwnik.

czytaj więcej

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda