}
herbGmina
Bierzwnik

Aktualności

Podpisanie umów w Starostwie Choszczeńskim w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju

21 sty 2020

Umowy z beneficjentami podpisali reprezentanci Zarządu Stowarzyszenia ,,Lider Pojezierza”: Krzysztof Wiklak – Prezes Zarządu i Wioletta Kaszak- Skarbnik Zarządu. Beneficjenci, którzy dostaną unijne dofinansowanie to:

  • Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Bierzwnik: ,,Obudowa i infrastruktura źródełka pocysterskiego nad Jeziorem Kuchta w Bierzwniku”.

czytaj więcej

Skorzystaj ze wsparacia finansowego na wymianę pieca i ocieplenie domu

20 sty 2020

Przypominamy o Programie „Czyste Powietrze” w ramach którego można pozyskać dotację na:

  • wymianę starego źródła ciepła (pieca i kotła na paliwo stałe) oraz zakup i montaż nowego źródła ciepła spełniającego wymagania Programu,
  • docieplenie przegród budynku,
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
  • instalację odnawialnych źródeł energii (kolektory słoneczne i instalacje fotowoltaiczne),
  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

czytaj więcej

Dotacje do instalacji fotowoltaicznych

20 sty 2020

Od 13 stycznia 2020 r. do 18 grudnia 2020 r. (lub do wyczerpania alokacji środków) można składać wnioski w programie "Mój Prąd", opracowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

czytaj więcej

Informacja o wdrażaniu na terenie gminy Bierzwnik programu usuwania folii rolniczych

20 sty 2020

Pod koniec 2019 r. Gmina Bierzwnik podjęła działania zmierzające do wdrożenia na terenie gminy programu pn. „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Przeprowadzona inwentaryzacja odpadów, takich jak: folia rolnicza, sznurek i siatka do owijania balotów, opakowania po nawozach, worki typu Big Bag, zgromadzonych w gospodarstwach rolnych, sygnalizuje, że rolnicy oczekują pomocy w utylizacji zalegających na ich posesjach odpadów porolniczych. Z uwagi na obostrzenia prawne, dotyczące głównie zbierania odpadów pochodzących z działalności gospodarczej, oraz braku niezbędnej infrastruktury, Gmina Bierzwnik przeprowadziła rozeznanie rynku w zakresie wykonania kompleksowej usługi odbioru i utylizacji folii rolniczych z nieruchomości znajdujących się na terenie gminy. W wyznaczonym terminie nie wpłynęła do Urzędu Gminy żadna oferta.

czytaj więcej

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda