}
herbGmina
Bierzwnik

Komunikaty i ogłoszenia

Polecane strony

Lider Pojezierza

System infomracji przestrzennej

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich

Gminny Ośrodek Kultury

Lubuskie Mazury

Aktualności

Dzień sołtysa 2023

15 mar 2023

Na co dzień zajmują się sprawami swoich lokalnych społeczności.
Są najbliżej mieszkańców i codziennie starają się rozwiązywać ich problemy. Funkcja sołtysa, o której mowa, ma wielowiekową tradycję i coroczne święto obchodzone 11 marca.
W naszej Gminie w dniu dzisiejszym, tj. 15 marca 2023 roku odbyło się spotkanie z okazji Dnia Sołtysa, na które przybyli Sołtysi z naszej gminy. Święto było doskonałą okazją do wyrażania szacunku, a także podziękowania za Ich ciężką pracę i zaangażowanie w działalność na rzecz lokalnej społeczności.
Podczas uroczystości wręczone zostały listy gratulacyjne. Spotkanie było okazją do rozmów, dyskusji oraz wymiany doświadczeń. Ogólnopolski Dzień Sołtysa jest okazją do corocznego pielęgnowania tradycji spotkań gospodarzy wsi w naszej gminie.

czytaj więcej

Mieszkańcy Gminy Bierzwnik mają podwójny powód do dumy🙌

14 mar 2023

Ochotnicza Straż Pożarna w Bierzwniku od piątku oficjalnie cieszy się nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym.🚒
Ochotniczej Straży Pożarnej w Łasku został przekazany samochód ratowniczo-gaśniczy z jednostki OSP Bierzwnik.🚒
W piątek, 10 marca 2023 r., przed budynkiem OSP w Bierzwniku odbyło się oficjalne przekazanie i poświęcenie nowego samochodu strażackiego. Licznie przybyłych gości powitała Wójt Gminy Bierzwnik Aneta Kołuda, która podkreśliła jak duże znaczenie dla mieszkańców Bierzwnika i gminy ma pojawienie się nowego wozu ratowniczo-gaśniczego w tutejszej jednostce. "Zakup ten pozwoli jeszcze skuteczniej czuwać nad bezpieczeństwem naszej lokalnej społeczności" – mówiła Wójt Aneta Kołuda. Dowódcą całej uroczystości był Druh Łukasz Salamon, który złożył meldunek Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Eugeniuszowi Nykiel, natomiast Druhna Dominika Bosiacka w roli spikera odczytała akt przekazania pojazdu pożarniczego podpisanego przez Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie nadbrygadiera Jarosława Tomczyk.

czytaj więcej

Sukces uczniów z SP Zieleniewo. 🤲

13 mar 2023

W sobotę 11 marca br. zakończyły się dwudniowe zmagania uczestników XIV Edycji Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów BRD – BEZPIECZNI NA DRODZE. Liga Mistrzów to prestiżowe zawody BRD, w którym udział biorą szkoły mające w swym dorobku mistrzostwo województwa. W tak doborowej stawce dobrze wypadli uczniowie z SP Zieleniewo. W kat. 10 – 12 lat Lena Chałan wygrała jazdę "żółwia”, Maja Matusiak była druga w konkurencji „przeszkoda dnia” oraz zajęli 7 miejsce drużynowo w składzie: Lena i Karol Chałan, Wojciech Wajda, Maja Matusiak i Zofia Prokop. W kat. 13 – 15 lat Jakub Chałan był drugi w jedzie "żółwia” a drużynowo uplasowali się na 10 miejscu w składzie: Jakub Chałan, Franciszek Bujak i Karolina Madeksza.

czytaj więcej

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda