}
herbGmina
Bierzwnik

Komunikaty i ogłoszenia

Polecane strony

Lider Pojezierza

System infomracji przestrzennej

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich

Gminny Ośrodek Kultury

Lubuskie Mazury

Aktualności

Podziękowanie dla kół gospodyń.

18 lip 2022

Dnia 14.07.2022 roku Pani Wójt Gminy Bierzwnik Aneta Kołuda serdecznie podziękowania wszystkim Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za nieodzowną pomoc w przygotowaniu Biesiady Cysterskiej oraz przepysznych smakołyków na swoich stoiskach podczas „3 Dni Na Cysterskim Szlaku”. Co roku docenia się pracę Pań z Kół Gospodyń, są zawsze i wszędzie. Gdy tylko pojawia się jakaś możliwość działania, nigdy nie odmawiają. Są świetnie zorganizowane, mimo własnych obowiązków, znajdują na wszystko czas. Chętnie biorą udział również w konkursach, warsztatach w których mogą zaprezentować swoje możliwości. Potwierdza to, że potrzebują takiej twórczej przestrzeni do kreatywnego działania. W każdym kolejnym i tak zaskakują nas swoją pomysłowością, ciągle się rozwijają, za każdym razem możemy liczyć na powiew świeżości. Koła gospodyń wiejskich są siłą naszej gminy. 😊

czytaj więcej

,,3 Dni na Cysterskim Szlaku" 2022 - artykuł

15 lip 2022

W dniach 8-10 lipca 2022 r. w Bierzwniku odbyło się najważniejsze wydarzenie naszego regionu „3 Dni na Cysterskim Szlaku”.

Już w czwartek w Wiacie  „Wigwam” należącej do Nadleśnictwa Bierzwnik, rozpoczął się XXII Festiwal Szachowy „Na Leśnej Polanie  im. Romana Szymoniaka”. [...]

 

czytaj więcej

Realizacja projektu pn. „III Polsko - Niemieckie Seminarium i Warsztaty Turystyki Regionalnej pn. „Wspólny region, Wspólne dziedzictwo, Wspólna przyszłość”

14 lip 2022

W dniach 09-10 lipca br. na Wzgórzu Klasztornym w Bierzwniku obyły się  III Polsko - Niemieckie Seminarium i Warsztaty Turystyki Regionalnej pn. „Wspólny region, Wspólne dziedzictwo, Wspólna przyszłość” realizowane w ramach współpracy sąsiedzkiej Gminy Bierzwnik i Gminy Neuhardenberg. Wydarzenie rozpoczęło się od międzynarodowego seminarium popularnonaukowego pn. „Kultura nie zna granic”, podczas którego referaty wygłosili:

Eric Delaisse - Stowarzyszenie Na Rzecz Promieniowania Kultury Cysterskiej (Francja);

Dr Barbara Stolpiak i Teresa Świercz – Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Pocysterskiego;

M-O Bougaud - Stowarzyszenie Przyjaciół Pontigny (Francja);

Dieter Arndt – Stowarzyszenie Heimatverein Neuhardenberg.

czytaj więcej

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda