}
herbGmina
Bierzwnik

Aktualności

NARODOWE CZYTANIE W BIERZWNIKU

15 wrz 2020

W czwartkowe popołudnie 10 września br. dzięki Gminnej Bibliotece Publicznej w Bierzwniku odbyła się dziewiąta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, zainicjowana przed laty przez Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego, mająca popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała Balladynę, Juliusza Słowackiego.

W naszej gminie to szczególne wyzwanie podjęła Pani Magdalena Ubych- starszy bibliotekarz GBP w Bierzwniku, która wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury, przedstawicielami i mieszkańcami gminy, stworzyła niepowtarzalne wydarzenie.

Szczegółową relację znajdą Państwo tutaj: https://www.facebook.com/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Bierzwniku-111458190375375/

czytaj więcej

Konkurs Wieńców Dożynkowych

14 wrz 2020

W piątek tj. 11 września br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bierzwniku odbył się Konkurs Wieńców Dożynkowych. Ze względu na szczególny charakter obchodów tegorocznych dożynek i to wydarzenie odbyło się w kameralnym gronie. Jak co roku, celem konkursu było propagowanie tradycji i podtrzymywanie umiejętności wyplatania wieńców dożynkowych. Do konkursu stanęło 6 sołectw- Kolsk, Rębusz, Klasztorne, Strumienno, Pławno oraz Jaglisko . Wybór nie był łatwy ale po długich obradach i konsultacjach wyłoniono zwycięzcę. Nagrodę Zarządu Powiatu Choszczeńskiego w wysokości 1000 zł otrzymało sołectwo Jaglisko. Symboliczny bon wręczył Paweł Szuber Wicestarosta.

Gratulujemy!

czytaj więcej

Mieszkańcy dziękowali za tegoroczne plony

14 wrz 2020

Dożynki to najważniejsze  w roku święto rolników - będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu - obchodzone po zakończeniu i zebraniu plonów - zachowane w polskiej tradycji  do dnia dzisiejszego są dziękczynieniem za zbiory. To dla rolników radość, wytchnienie i odpoczynek po ciężkiej pracy.

Z uwagi na sytuacje epidemiologiczną tegoroczne dożynki ograniczono do dziękczynnych Mszy Świętych, które odbyły się w dniach 5 września 2020 r. w  kościele pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Bierzwniku oraz 6 września 2020 r. w kościele filialnym pw. św. Izydora w Pławnie.

czytaj więcej

Podpisanie umowy z wykonawcą na przebudowe drogi gminnej Breń- Klasztorne

04 wrz 2020

W dniu dzisiejszym tj. 04.09.2020 r. Wójt Gminy Bierzwnik Pani Aneta Kołuda podpisała umowę z wybranym w postępowaniu przetargowym wykonawcą -  spółką DROMOS sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krzyżu Wlkp. reprezentowaną przez Pana Krzysztofa Jaworskiego na wykonanie robót budowlanych
w ramach realizacji zadania „Przebudowa drogi gminnej nr 690006Z Breń- Klasztorne- ETAP I”

Koszt inwestycji zgodnie z umową to 1 681 717,41 zł.

W ramach zadania zostanie wykonana przebudowa drogi gminnej oraz skrzyżowań wraz ze zjazdami do posesji, wykonanie peronu autobusowego
z wiatą, wszystko na odcinku ok. 1,2 km.

Nadzór inwestorski nad realizacją zadania pełnić będzie firma VIA Projekt Łukasz Szawaryński, z której właścicielem również została podpisana umowa w dniu dzisiejszym.

Gmina Bierzwnik na realizację otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 70% wartości inwestycji.  

czytaj więcej

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda