}
herbGmina
Bierzwnik

Aktualności

Ważny komunikat! Bezpłatny kreator zdjęć biometrycznych do dowodu osobistego

20 sty 2021

Szanowni Państwo,
Ministerstwo Cyfryzacji od 2016 r. umożliwiło składanie wniosków o wydanie dowodu osobistego przez Internet (gov.pl). Realnym i istotnym kłopotem w skorzystaniu z tej usługi jest uzyskanie przez wnioskujących poprawnego zdjęcia biometrycznego, które spełnia wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kreator zdjęć do dowodu rozwiązuje ten problem. 

czytaj więcej

Indywidualny transport door-to-door w gminie Bierzwnik

18 sty 2021

 

W dniu 23 grudnia 2020 r. Gmina Bierzwnik podpisała umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, dotyczącą realizacji projektu pn. " Rozwój usług transportu indywidualnego osób z ograniczoną mobilnością na terenie gminy Bierzwnik". 

Wartość dofinansowania wynosi 476 745,02 zł, co stanowi 100% finansowania projektu.

Ze środków otrzymanych z projektu zakupiony zostanie fabrycznie nowy samochód typu BUS 9 - osobowy, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych w tym poruszających się na wózku. 

Usługa transportowa door-to-door, to usługa indywidualnego transportu osób z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności, obejmująca pomoc w wydostaniu się z mieszkania lub innego miejsca, przejazd i pomoc w dotarciu do miejsca docelowego. 

czytaj więcej

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda